Asymetryczna spódnica

Asymetria w modzie damskiej

Asymetria to trend, który bardzo często pojawia się w modzie. Jest to jeden z najpopularniejszych, ciekawych fasonów ubrań. Możemy ją znaleźć zarówno na bluzkach jak i na spódnicach. W zależności od typu sylwetki warto wybrać takie ubranie, które jak najlepiej podkreśli naszą urodę. Asymetryczne bluzki nie będą najlepiej wyglądały na przykład na kobietach o dużym biuście, jednak te filigranowe i drobne kobiety będą w tym fasonie wyglądać doskonale. Równie ciekawym ubraniem jest również spódnica wycięta z przodu. Dla kobiet o szczupłych i zgrabnych nogach jest to wręcz obowiązkowa część garderoby. Doskonale bowiem podkreśla szczupłe nogi i sprawia, że wyglądamy niezwykle atrakcyjnie.

Kto powinien posiadać asymetryczną spódnicę w szafie

Asymetryczna spódnica w szafie sprawdzi się tak naprawdę w przypadku każdej figury. W zależności od tego jakie cechy naszej sylwetki chcemy pokazać, a jakie ukryć możemy wybierać spośród wielu różnych typów asymetrycznych spódnic. Kobiety, które chcą podkreślić swoje zgrabne łydki powinny na przykład wybierać spódnice, które kończą się przed kolanami. Dla kobiet, które chcą subtelnie wysmuklić sylwetkę doskonałe będą spódnice przekładane, których materiał nakłada się na siebie i tworzy trójkątne wycięcie z przodu. Mini spódnice o asymetrycznym kroju sprawdzą się w przypadku kobiet o zgrabnych nogach. Jest to propozycja na imprezę bądź wyjście nieformalne. Natomiast maxi spódnica o asymetrycznym kroju sprawdzi się w przypadku większości Pań. Można ją również nosić do pracy pod warunkiem, że nie mamy ściśle określonego dress code. Równie ciekawym krojem jest spódnica rozkloszowana z dłuższym tyłem. Jest to propozycja dla kobiet, które chcą wyrównać dysproporcję pomiędzy szerszą górą sylwetki a węższym dołem. Dzięki takiej spódnicy zbudujemy optycznie figurę klepsydry. Dla kobiet o wąskich biodrach sprawdzą się również takie modele, które posiadają różnego rodzaju marszczenia, drapowania czy falbanki na wysokości bioder. Takie spódnice można łączyć zarówno z prostą bluzką jak i ze sweterkiem oversize. W obu tych stylizacjach będziemy czuć się doskonale.

Moda. Z czym warto nosić asymetryczne spódnice

Asymetryczne spódnice są tak naprawdę proste do wystylizowania. W zależności od tego gdzie znajdują się nieregularności w jej fasonie taki rodzaj ubrań będzie do niej pasował. Najbardziej popularna spódnica z dłuższym tyłem to model, który pasuje praktycznie do wszystkiego. Możemy ją łączyć z prostą bluzką, z ciekawym luźniejszym sweterkiem bądź z czymś bardziej obcisłym. Spódnicę tą można łączyć z jednokolorowym body bądź postawić na jakiś wyrazisty wzór jeśli spódnica jest w jednolitym kolorze. Warto również poeksperymentować z kontrastującymi kolorami. Jasna góra i ciemniejsza spódnica sprawdzi się praktycznie w każdym przypadku. Spódnice z dłuższym tyłem można nosić w połączeniu z sandałkami oraz wysokimi botkami z szerszą cholewką. Spódnica, która sięga przed kolano będzie doskonale wyglądać również z kozakami sięgającymi za kolano. W ten sposób stworzymy bardzo ciekawą i nieoczywistą stylizację. Jeansowa, asymetryczna spódnica może być noszona na sportowo z trampkami lub innym obuwiem sportowym. Kobiety, które lubią kolory mogą łączyć asymetryczne spódnice z ciekawymi, kolorowymi bądź wzorzystymi rajstopami. Wszystko zatem zależy od tego jaki jest nasz styl i co chcemy daną stylizacją osiągnąć. Asymetryczna spódnica może być bowiem wystylizowana w sposób zupełnie prosty, ale może równie dobrze podkreślić nasza osobowość i sprawić, że będziemy czuć się wyjątkowo dobrze. Eksperymentując z różnymi dodatkami możemy stworzyć strój niebanalny i jednocześnie bardzo wygodny w noszeniu. Warto zatem posiadać w szafie choć jedną spódnicę o asymetrycznym kroju. Z pewnością nam się ona przyda.