Asymetria na ubraniach

Asymetryczne ubrania w szafie

Od bardzo wielu lat w naszych szafach można spotkać asymetryczne kroje ubrań. Niejednokrotnie są to ubrania, które bardzo dobrze podkreślają figurę oraz sprawiają, że nawet zwykła dość nudna stylizacja nabiera charakteru. Asymetryczne kroje jest to idealny sposób na ciekawą, niebanalną stylizację. Warto mieć je w swojej szafie, by od czasu do czasu urozmaicić swój strój. To trend, który co jakiś czas wraca do mody. Posiadając takie ubrania z pewnością wykorzystamy je wielokrotnie. Dlatego nawet jeśli najlepiej czujemy się w klasycznych, standardowych fasonach warto zastanowić się nad urozmaiceniem swojej garderoby o jeden lub kilka asymetrycznych ubrań.

Jakie asymetryczne ubrania warto posiadać

Asymetryczne ubrania warto dobierać do swojej sylwetki. Wówczas będziemy mieć pewność, że asymetria nie podkreśli wad naszej figury, a wręcz podkreśli jej walory. Przykładem mogą być bluzki oraz sukienki na jedno ramię. Najlepiej w takim fasonie będą wyglądać kobiety z mniejszym biustem oraz mniejszymi barkami. W przypadku kobiet o większym biuście asymetria na dekolcie może poszerzyć niepotrzebnie górne partie sylwetki. W takiej stylizacji kobiety z większym biustem będą wyglądały ciężko i niezgrabnie. Asymetria przy dekolcie to doskonały pomysł dla Pań o figurze gruszki. Takim fasonem zrównoważymy górną partię sylwetki z dolną.
Jeśli chodzi o dolne części ubrania asymetryczne kroje sprawdzą się szczególnie u kobiet wyższych oraz tych o długich nogach. Asymetria w dolnej części stylizacji skraca bowiem dolną część sylwetki. Dlatego też na asymetryczne spódnice czy sukienki z asymetrycznym dołem nie powinny decydować się niskie kobiety.

Jak stylizować asymetryczne ubrania

Asymetryczne ubrania można stylizować na wiele różnych sposobów. Dają nam bowiem ciekawe możliwości na modowe eksperymenty oraz szaleństwa. Wszelkie bluzki czy body z wyciętym jednym rękawem będą doskonale wyglądać z jeansami również tymi z przetarciami. Taka stylizacja sprawdzi się na luźne spotkanie z przyjaciółmi. Jeśli zestawimy asymetryczną bluzkę bądź body z eleganckimi spodniami, ciekawą marynarką oraz szpilkami stylizacja wyda się niezwykle elegancka i ponadczasowa. Asymetryczna bluza z kapturem dobrze będzie wyglądać z obcisłymi jeansami oraz legginsami. Jeśli bluza jest na tyle długa, że może zastąpić sukienkę sprawdzi się również w stylizacji sportowej do gołych nóg i trampek. Takie bluzy warto mieć w swojej szafie nawet wówczas gdy nie ubieramy się typowo na sportowo. Jest to bowiem ubranie, które możemy założyć w wolny dzień i czuć się dobrze ale równocześnie wygodnie ubranym. Szeroka, asymetryczna bluza jest to również doskonały strój na wycieczkę oraz luźne spotkanie ze znajomymi. Będziemy w niej wyglądać młodziej i na luzie. W ostatnim czasie niezwykle modne stały się koszulki z bufiastym jednym rękawem. Taka koszulka czy bluzka może stanowić jedyny, ciekawy element stylizacji. Z pewnością przyciągnie wzrok i sprawi, że będziemy wyglądać ciekawie. Możemy ją nałożyć zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i bardziej oficjalne okazje takie jak obiad u teściów czy kolację z ukochanym. Asymetryczne ubrania warto stylizować z klasycznymi częściami garderoby. Wówczas nie będziemy czuć się przytłoczeni stylizacją, a nasze codzienne, nudne ubrania nabiorą charakteru.

Asymetria może również pomóc nam uporać się z kompleksami. Kobiety z małym biustem, które wybiorą asymetryczną, bufiastą na jednym rękawie bluzkę będą ciekawie ubrane, a odciągną uwagę od niewielkiego biustu. Natomiast osoby, których głównym problemem jest zbyt przysadzisty dół sylwetki mogą zniwelować różnicę pomiędzy dołem a górą asymetrycznym body bądź sukienką z asymetryczną górą. Asymetria na spódnicy doskonale podkreśli szczupłe nogi i sprawi, że będziemy wyglądać doskonale.