Moda retro: powrót do lat 70., 80. i 90.

Moda na styl retro powraca. Współczesne trendy, kolory i kroje z lat 70., 80. i 90. znów podbijają świat mody. W tym artykule dowiesz się, jakie elementy stylu retro warto wprowadzić do swojej garderoby, jakie elementy są na topie i jak dopasować je do swojego stylu.

Styl lat 70.

Latami 70. charakteryzował się ciepłymi kolorami, kwiecistymi wzorami, kurtkami khaki oraz szerokimi spodniami. Jeśli chcesz przywitać w swojej garderobie elementy stylu sprzed ponad 30 lat, wybierz na przykład:
– Błyszczące topy
– Wzorzyste spódniczki
– Krótkie kurtki
– Szerokie spodnie dzwony
– Olowkowe spódnice
– Jaskrawe kolory

Świetnie sprawdzą się też inspiracje rockowe, takie jak dżinsowe spodnie rozciągnięte na dekoltach. Nie zapomnij też o dodatkach. Znaczne bransoletki, kolczyki i okulary w stylu retro świetnie odświeżą Twój styl.

Styl lat 80.

Lata 80. to era ciekawego stylu futurystycznego i nowoczesnego punktu widzenia. Pojawiały się wówczas elementy stylistyczne, jak:
– Duże i krzykliwe printy ulubionych artystów
– Dżinsowe kurtki w klasycznym stylu
– Wymyślne spodnie
– Szare sweaters w stylu crewneck
– Kultowe bomber jackets
– Dresy

W stylu lat 80. ważne były duże rzeczy, kolory i brokaty. Użyte dodatki bardziej wprowadzą Twój styl do tematu. W tym przypadku możesz zaszaleć z zegarkami, kolorowymi piórami do włosów, ciężkimi bransoletkami ze skóry oraz klasycznymi okularami przeciwsłonecznymi.

Styl lat 90.

Lata 90. to czas, kiedy moda była luźna, praktyczna i w stylu graniczącym z nonsensownością. Pamiętaj, aby:
– Stawiać na dżinsowe kurtki zasuwane na suwak
– Używać szerokich dopasowań
– Krótkie bluze woreczkowe
– Krótkie denimowe spódnice
– Wymyślne kolory pastelowe
– Spódnice mini i sukienki w stylu babydoll
– Spódnice midi
– Dlugie bluzki

Charakterystyczne dla stylu lat 90. były niezwykle ciekawe kombinacje kolorów i elementy mody. Dojącym dla outfitu dodatkiem w tym stylu będzie apaszka czy ożywione kolczyki.

Podsumowanie

Można zatem zauważyć, że moda na styl retro jest ciągle aktualnym trendem. Stylowe ubrania z lat 70., 80. i 90. nadal przyciągają wzrok i dostarczają nam wiele radości. Przy wyborze stylu retro raczej powinniśmy zostawić modne stylistyczna intencja z tym charakterystycznym okresem czasowym. Jak widać, możemy oczywiście urozmaicić nasze stylizacje i wykorzystać ciekawe rady dotyczące okresów lat 70., 80. i 90. Ostatnią, aczkolwiek nie mniej ważną, kwestią na temat stylu retro to, że jest to styl unikalny i bardzo niecodzienny. Może dać nam on wiele radości i sprawić, że nasze outfit’y nabiorę dodatkowej wymowy.