Wycięte ubrania w stylizacjach

Wycięte ubrania w stylizacjach

Ubrania wycięte w różnych miejscach, tak zwane cut-out są jednym z najpopularniejszych, ciekawych trendów który pojawia się co jakiś czas w sezonie wiosna lato. Wycięcia na ubraniach mogą być w różnych miejscach od dekoltów na plecach, wycięciach w okolicach talii czy też wycięciach na rękawach. Warto wiedzieć jak łatwo łączyć takie rzeczy z resztą naszych ubrań, by tworzyć bardzo ciekawe stylizacje.

Jakie ubrania cut-out znajdziemy w sklepach

Wycięcia na ubraniach mogą pojawić się praktycznie w każdym miejscu i na każdym ubraniu. Pojawiają się na swetrach, topach, pojawiają się na sukienkach czy spódnicach. Można je spotkać nawet na płaszczach. Są niezwykle popularne w wyciętych strojach kąpielowych, ale mogą również urozmaicić strój jednoczęściowy. Jest to trend odważny, kreatywny oraz pobudzający wyobraźnię. Odpowiednio dobrane ubranie z wycięciami podkreśli walory sylwetki i z pewnością spodoba się większości osób.

Kto może nosić ubrania z wycięciami

Ze względu na coraz bardziej popularną filozofię body positive ubrania cut-out noszą obecnie kobiety bez względu na swoje kształty czy rozmiar ubrań. Szczupłe, drobne kobiety o niewielkim biuście będą doskonale wyglądały w bardzo wyciętym kostiumie kąpielowym, a sukienka z wycięciami po bokach podkreśli szczupłą talię. Pełniejsze sylwetki będą wyglądać bardzo dobrze w ubraniach z wycięciami w okolicach dekoltu oraz w okolicy ramion. Odpowiednio dobrane wycięte ubrania doskonale modelują sylwetkę i optycznie poprawiają proporcję. Doskonałym przykładem będzie sukienka wycięta w okolicy talii, która doskonale podkreśla tą partię ciała i pozwala optycznie ją wyszczuplić. Sukienki takie pasują na większość okazji, dlatego jeśli wyglądamy dobrze w tego typu ubraniach warto na nie postawić. Sprawdzą się na letnie imprezy, na plażę czy na festiwal. Zbyt wycięte sukienki nie są jednak eleganckie dlatego w przypadku formalnych wyjść lepiej wybrać coś bardziej stonowanego.
Jednak i w przypadku takich okazji możemy postawić na sukienkę z wycięciami. Powinna być ona jednak subtelnie wycięta, a z dodatkiem kryształków czy ozdobnych kamieni stworzymy niezwykle efektywną stylizację.
W sezonie wiosennym i letnim warto postawić również na fantazyjnie wycięte bluzki, które same w sobie tworzą stylizację i nie potrzebują wielu dodatków. Bluzki są jeszcze prostsze w stylizowaniu. Wystarczy dobrać do nich proste, klasyczne spodnie czy prostą spódnicę. Góra stylizacji będzie przyciągać uwagę, natomiast dzięki stonowanemu dołowi zachowamy odpowiednie proporcje. W przypadku bardzo ciekawej i wyciętej góry warto zastanowić się, czy nie lepiej zrezygnować całkowicie z biżuterii. Dodatek biżuterii, zwłaszcza ozdobnej może bowiem sprawić, że będziemy przestylizowane.

Gdzie kupować wycięte ubrania

Wycięte ubrania pojawiają się sezonowo w praktycznie każdym sklepie z odzieżą. Warto jednak wiedzieć, że konstrukcja ubrania z wycięciami powinna być jak najlepsza, by wycięcie dobrze wyglądało na sylwetce. Dlatego też lepiej unikać najtańszych ubrań, wykonanych ze słabych jakościowo materiałów. Aby ubranie dobrze się układało musi być wykonane z dobrych materiałów. Najlepiej przymierzyć kilka rodzajów interesujących nas ubrań i porównać je do siebie. W sklep -ie bowiem możemy zauważyć, że nie wszystkie ubrania z wycięciami będą dobrze wyglądały na każdej sylwetce. Być może dla nas lepszym rozwiązaniem będą wycięte bluzki na górze, dla innych osób interesujące będą wycięte sukienki w okolicy talii. Ciekawe są również spódnice wycięte subtelnie po bokach. Tworzą ciekawe stylizacje, są niebanalne i podkreślają nogi. Takie spódnice mogą jednak wyglądać zbyt wulgarnie jeśli zestawimy je z obcisłą, wyciętą górą. Tu również sprawdzi się metoda łączenia stonowanych ubrań z tymi bardziej odważnymi.